• Pohůrecká fandí Motoru

V neděli 26. listopadu se žáci naší školy v rámci projektu "Třídy fandí Motoru" zúčastnili hokejového zápasu mezi Banes Motor České Budějovice a HC Verva Litvínov. Motor zaslouženě vyhrál 1:0 a získal do tabulky tři důležité body.

Info od žáků:" Bylo to fajn a napínavé, velice jsme si to užili a doufáme, že si to budeme moct zopakovat."

• okresní kolo ve volejbalu

V úterý 21. listopadu proběhlo v tělocvičně ZŠ Oskara Nedbala okresní kolo ve volejbalu (kategorie hoši, dívky).

Dívky měly ve skupině soupeře z domácí školy, zápas 1:1 (32:34), ve druhém zápase nestačily na volejbalistky z L. Kuby, prohra 0:2 (25:40). Nepostoupily tedy ze skupiny.

Hoši měli za soupeře také domácí školu Oskara Nedbala (prohra 27:29), ve druhém zápase 25:20 výhra proti gymnáziu J. V. Jirsíka, ve třetím zápase výhra proti Českoanglickému gymnáziu 25:15, ve čtvrtém zápase prohra s L. Kuby 20:25.

• PONDĚLÍ 27.11.2023 - STÁVKA

Na 27. 11. 2023 vyhlásily školské odbory celodenní výstražnou stávku základních, středních a mateřských škol.

Většina učitelů, vychovatelek a školní kuchyně na naší škole se k stávce přihlásila.

Tento den tedy bude z organizačních důvodů omezen provoz školy.

• Z kapacitních důvodů budeme zajišťov
          • Ozvěna z jubilea školy

Chtěla bych poděkovat všem učitelům a žákům, kteří se podíleli na přípravě a organizaci této nezapomenutelné události 60. výročí založení školy. A samozřejmě bych chtěla poděkovat všem návštěvníkům, absolventům a přátelům školy, kteří přišli podpořit školu a sdílet s námi vzpomínky na minulost. Bylo krásné slyšet jejich příběhy a zážitky z doby, kdy sami navštěvovali naši školu. Děkujeme vám za krásnou atmosféru.

• 4. místo v soutěži o Pohár primátorky města České Budějovice

Ve středu 8. 11. proběhl turnaj v kuželkách, což byl poslední ze série sportů v letošním ročníku soutěže.

Náš 10-členný tým nakonec obsadil krásné 4. místo.

Za chlapce podali nejlepší výkon Tadeáš Podroužek z 9.C a Jan Nicolas Stehlík z 9.E. Oba pokořili hranici sta bodů. Z dívej nejlépe skórovala Sára Nevoralová z 9.C s krásnými 90 body.

• Pozvánka

60. výročí založení

Program v jídelně:

Od 15:00 prodejní stánky dětí z 5.C

16:00 Zahájení programu dětí - paní ředitelka Ing. Dana Walterová

16:00 – 17:00 koncert dětí 1. stupně

(pod vedením učitelů Mgr. J. Šonkové, Mgr. V. Bartoně a Mgr. J. Letovského)

17:00 – 18:00 koncert Toma Verna Tenkla

• Logická olympiáda

V měsíci říjnu se tak jako každý rok konala soutěž Logická olympiáda.

Zájem o ni je veliký.

Dva kluci z 1. stupně se probojovali do krajského kola, do kterého se dostane pouze 40 nejlepších řešitelů z celého kraje.

Ve velké konkurenci obsadil JAN MUSIL z 5.B vynikající 4. místo a ANTONÍN NOVÁK ze 4.C krásné 12. místo.

• o Pohár primátorky Českých Budějovic - discgolf

Ve středu 4. října proběhlo v areálu Stromovky předposlední sportovní kolo celoroční soutěže o Pohár primátorky Českých Budějovic, tentokrát v netradiční disciplíně, v discgolfu.

Žáci naší školy srdnatě bojovali a bylo z toho nepopulární 4. místo (z 9 škol). Trefili jsme koše na 167 hodů.

soutěžící

• Slavnostní předání certifikátů

14. září si na Britském centru v Českých Budějovicích převzalo 31 žáků naší školy certifikát YLE. Děti úspěšně složily zkoušky v úrovni Starters, Movers a Flyers. Všem blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů při dalším studiu angličtiny.

• Certifikát

o kvalifikaci na přípravu k cambridgeským zkouškám a certifikát o partnerství naší školy s Britským centrem

• LOGICKÁ OLYMPIÁDA

DĚTI, ZKUSTE SI SVÉ ZNALOSTI V LOGICKÉ OLYMPIÁDĚ

k tomu, abyste mohly řešit zajímavé logické úkoly, je třeba se zaregistrovat na www.logickaolympiada.cz

Pokud potřebujete více informací, získáte je na stejné webové adrese.

Neváhejte, registrace končí 30. září 2023. Rodiče jistě pomohou.

• První místa !

Ředitelství školy blahopřeje k velkému úspěchu našim talentovaným žákům: Nikole Kvěchové a Tereze Kvěchové. Dívky získaly první místa v soutěži Požární ochrana očima dětí, kterou organizuje Ústřední odborná rada prevence SH ČMS, respektive Okresní a Krajské odborné rady prevence SH ČMS ve spolupráci s Ústřední odbornou radou mládeže, respektive s Okresními a Krajskými radami mládeže. Přejeme jim, aby si udržely radost a dosahovaly dalších úspěchů v osobním i školním životě.

• POKOS příprava občanů k obraně státu - krajské kolo

soutěž: POKOS příprava občanů k obraně státu
            kolo: krajské kolo
            umístění: 1.místo

V pátek 2. 6. 2023 se na Výstavišti Č. Budějovice konalo krajské kolo známé branné soutěže. Ve velké konkurenci 17 kvalifikovaných týmů se během intenzivního tříhodinového závodu představil i náš školní tým. V závodě bylo zapotřebí projevit nejen vysokou fyzickou připravenost, ale také mnohé dovednosti a znalosti, které jsou zapotřebí v různých krizových životních situacích, například první pomoc, orientace v neznámém prostoru bez technických pomůcek, překonávání překážek atp. Především bylo také zapotřebí prokazovat velkou míru spolupráce. Byla radost pozorovat náš tým, jak probíhá úspěšně mezi stanovišti bez větších zaváhání.

• 1. rodičovská schůzka budoucích prvňáčků

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků se uskuteční v pondělí dne 12. 6. od 15 hodin v budově pavilonu 1. a 2. tříd, kde probíhal zápis.

Ve vestibulu tohoto pavilonu najdete všechny potřebné informace (seznamy dětí v jednotlivých třídách, umístění tříd atd...)

Těšíme se na Vaši účast.

• o Pohár primátorky - fotbal

soutěž: o Pohár primátorky - fotbal
            kolo: městské kolo
            umístění: 6. místo

Zápasy se hrály 2 x 12 minut, začínaly dívky, dohrávali kluci.

základní skupina

Pohůrecká - Dukelská 2:0 (2:0, 0:0)

Pohůrecká - Matice školské 3:5 (3:0, 0:5)

skupina o 4.- 6. místo