• Interaktivita a e-learning – progresivní nástroj moderního vzdělávání

• 30.01.2020 12:11
      • CZ.1.07/1.1.10/03.0022
      • Cílem projektu bylo:

- vytvoření elektronických výukových materiálů

- zakoupení vybraných elektronických učebnic

- zakoupení IT zařízení podporující vytvořené a zakoupené elektronické studijní materiály

- E-learning

Co jsme pořídily pro zlepšení výuky:

- 8 notebooků,

- 10 stolních počítačů,

- 1 interaktivní tabule,

- 1 digitální fotoaparát a digitální kamera

Způsob financování: - 85 % Evropský sociální fond 1 387 111,88 - 15 % státní rozpočet.

Celkové schválené prostředky pro financování činily 1 631 896,34 Kč

Cílem projektu bylo zajištění zkvalitnění výuky rozšířením využívání moderních výukových metod a informačních technologií ve výuce na Základní škole, Pohůrecká 16, České Budějovice. Tím je výuka pro žáky přitažlivější a zajímavější. Učitelům umožňuje tento systém obohatit výuku multimediálními (animace, audio/videonahrávky, grafy, tabulky, prezentace) a zpětnovazebnými prvky (e-kurzy, e-testy, cvičení, e-úkoly, atd.). Vzhledem k vysoké úrovni znalosti ovládání ICT technologií mladou generací je tento styl výuky žákům podstatně bližší než klasické frontální postupy. Navíc je možné tyto metody použít i pro výuku nepřítomných žáků (např. nemocných).

• Zpět na seznam článků