• 2022/2023

• Krajské kolo

• 1.místo
        • POKOS příprava občanů k obraně státu · Krajské kolo · 2022/2023
        • V pátek 2. 6. 2023 se na Výstavišti Č. Budějovice konalo krajské kolo známé branné soutěže. Ve velké konkurenci 17 kvalifikovaných týmů se během intenzivního tříhodinového závodu představil i náš školní tým. V závodě bylo zapotřebí projevit nejen vysokou fyzickou připravenost, ale také mnohé dovednosti a znalosti, které jsou zapotřebí v různých krizových životních situacích, například první pomoc, orientace v neznámém prostoru bez technických pomůcek, překonávání překážek atp. Především bylo také zapotřebí prokazovat velkou míru spolupráce. Byla radost pozorovat náš tým, jak probíhá úspěšně mezi stanovišti bez větších zaváhání. A tak můžeme jen poděkovat za vzornou reprezentaci školy a pogratulovat k vítězství těmto žákům a žákyním: Janu Stoličkovi, Jakubu Klestilovi, Pavlu Novotnému, Marice Kollerové, Šárce Klímové, Janu Stehlíkovi a Antonínu Petrů.
        • 6. místo
        • Házená dívky · Krajské kolo · 2022/2023
        • sestava
          Nováková Magdalena, Hošková Marie, Hečková Sára, Štěpánková Linda, Kubů Berta, Kubů Anna, Majerská Adéla, Sedlická Klaudie, Radová Kateřina
        • Jan Musil

• Krajské kolo Logické olympiády · Krajské kolo · 2022/2023
        • 4. listopadu se konalo krajské kolo Logické olympiády v Českých Budějovicích, kam se dostali také dva naši žáci Jan Musil ze 4.B a Vítek Chrást ze 4.C.
          Chlapci velice úspěšně reprezentovali naši školu a patří jim za to velký dík.

• Pohár rozhlasu - starší žáci · Okresní kolo · 2022/2023
        • Kluci obsadili konečné 11. místo s celkovým počtem 4.051 bodů. Nejvíce bodů pro tým získali Lukas Tóth (965 bodů) a Petr Novotný (452 bodů). Nejhodnotnějších výkonů ze všech disciplín dosáhli ve vrhu koulí Lukas Tóth (absolutní vítěz, 12,43 m, 633 bodů) a v běhu na 1500 m Petr Novotný (čas 5:19,56, 452 bodů).
          sestava
          Podroužek Tadeáš, Velíšek Tomáš, Stehlík Jan, Novotný Petr, Tóth Lukas, Vrzák Martin, Petrů Antonín, Klíma Kryštof
        • 10. místo
        • Pohár rozhlasu - mladší žákyně · Okresní kolo · 2022/2023
        • Holky obsadily konečné 10. místo s celkovým počtem 3.672 bodů. Nejvíce bodů pro tým získaly Kateřina Radová (692) a Sára Hečková (661). Nejhodnotnějších výkonů ze všech disciplín dosáhly v běhu na 600 m Mariaa Khorolets (čas 2:08,22, 394 bodů) a v běhu na 60 m Klaudie Sedlická (čas 9,76 s, 386 bodů).

sestava
          Radová Kateřina, Hečková Sára, Sedlická Klaudie, Lattnerová Elizabeth, Tesařová Isabelle, Khorolets Mariia, Politzerová Tereza, Friedecká Lucie, Vondrášková Veronika
        • Bystřický Matyáš, Klocok Adam, Benda Tomáš, Dvořák Hynek, Zeman Pavel, Bláha Tomáš, Krejčí Adam, Hrubý Otakar

• 5. místo
        • Pohár rozhlasu - mladší žáci · Okresní kolo · 2022/2023
        • Kluci obsadili konečné 5. místo s celkovým počtem 3.374 bodů (153 bodů od medaile). Nejvíce bodů pro tým získali Matyáš Bystřický (604) a Adam Klocok (597). Nejhodnotnějších výkonů ze všech disciplín dosáhli v běhu na 1000 metrů Tomáš Bláha (čas 3:20,04, 481 bodů) a Matyáš Bystřický (čas 3:25,41, 437 bodů).

sestava
        • Jan Stolička, Klestil Jakub, Lukas Tóth, Marika Kollerová, Šárka Klímová, Pavel Novotný

• 1.místo
        • POKOS příprava občanů k obraně státu · Okresní kolo · 2022/2023
        • V areálu ZŠ Grünwaldova se uskutečnilo okresní kolo ve sportovně-vědomostní soutěži POKOS (příprava občanů k obraně státu). Na soutěžní týmy čekalo 11 stanovišť (topografie, zdravověda, otázky k armádě, kliky, dřepy, sedy-lehy, hod granátem na cíl, hod granátem). Naše škola vytvořila 2 týmy. Zkušenějšímu týmu se podařilo vyhrát, druhý tým obsadil 5. místo. Vítězný tým nás bude reprezentovat v krajském kole na Výstavišti České Budějovice.

tým č.1: Jan Stolička, Klestil Jakub, Lukas Tóth, Marika Kollerová, Šárka Klímová, Pavel Novotný

tým č. 2: Plch Jan, Potůčková Klára, Králová Jana, Klíma Kryštof, Stehlík Jan, Adam Schneider
        • Plch Jan, Potůčková Klára, Králová Jana, Klíma Kryštof, Stehlík Jan, Adam Schneider

• 5. místo

• Karolína Nekolná

• 2. místo
        • · Okresní kolo · 2022/2023
        • V pátek 14. 4. proběhla biologická olympiáda Rudolfa Kurky ve Veselí nad Lužnicí. Naší školu reprezentovala Karolína Nekolná ze 7. A, která v konkurenci 14 škol obsadila krásné 2. místo.

V botanice - znalosti rostlin se na pěkném 7. místě umístil Jan Doseděl z 8. A.

Oběma žákům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.
        • 2. místo
        • Florbal - starší dívky · Okresní kolo · 2022/2023
        • zápasy
          Pohůrecká - Malá Strana Týn nad Vltavou 1:7, 0:5
          Pohůrecká - Hlinecká Týn nad Vltavou 2:1, 3:2

Nejlepší střelkyní byla Jana Králová (5 branek), Sabina Klímová (2 branky) a Sára Nevoralová (1 branka).