Testování IQ v naší škole

V naší škole proběhne 21.1.2020 dobrovolné testování IQ, které slouží k vyhledávání nadaných dětí.

Testování IQ v naší škole

Test je neverbální a nevyžaduje předchozí znalosti, proto zjišťuje skutečnou úroveň zejména logického myšlení a dokáže odhalit nadání i tam, kde tomu např. školní výsledky neodpovídají.

Mensa je mezinárodní organizací podporující rozvoj nadaných dětí. V České republice je zřizovatelem Mensa gymnázia pro nadané, organizuje soutěž Logická olympiáda, zakládá kluby nadaných dětí a herní kluby, pořádá dny plné her, letní pobytové a příměstské kempy nebo setkání členů a příznivců Dětské Mensy.

Testování ve škole je za snížený poplatek 150 Kč. Informaci o výsledku považuje Mensa za důvěrnou a dostane ji pouze zákonný zástupce testované osoby poštou, do dvou týdnů po testování nebo emailem v kratší době.

Prosíme, v případě zájmu vyplňte přihlášku, kterou jste obdrželi a ZÁROVEŇ přihlaste dítě elektronicky ZDE

(odkaz: https://intranet.mensa.cz/prihlaska/test_iq.php?&id_a=10522 )

12. 12. 2019