Lyžařský a snowboardový výchovně vzdělávací zájezd 2018

Od neděle 14. ledna do pátku 19. ledna proběhl ve skiareálu Lipno nad Vltavou výcvik pro žáky 7. ročníků.

V týdnu před odjezdem jsme trnuli, zda sníh na Lipně vydrží. Naše obavy se nenaplnily, ovšem počasí nám během výcviku moc radosti neudělalo.

Připravené byly všechny sjezdovky kromě Střechy (video), pro začátečníky i Fox park kapitána Lipánka. Vytvořili jsme jedno družstvo snowvboarďáků Díky trenére a tři lyžařská družstva Džbáníci, Dream team, Syflíci (oranžády).

V pondělí, úterý a ve středu jsme navštívili Aquaworld (video), kde jsme poctivě regenerovali a vydováděli se. Ve středu odpoledne jsme se projeli na nové bobové dráze (video). Ve čtvrtek jsme vzbudili obrovský ohlas, vyjeli jsme na odpolední výcvik v karnevalových maskách. Karneval si nenechala ujít řada tajuplných osobností a zvířat (Krakonoš, gejša, zombíci, kočičky, královna, stará babička, víla Azuritka, děda Simpson, žirafa, medvěd a další). Večer proběhla oblíbená diskotéka. V pátek jsme museli zrušit superobří slalom díky nepříznivým povětrnostním podmínkám (mlha by se dala krájet). Během výcviku jsme si zazpívali s oslavenci narozenivou písničku, Nele dokonce popřál Lišák Fox (video).

Dozvěděli jsme se o bezpečném pohybu na horách, seznámili jsme se s desaterem FIS. Složili jsme také nádherné básničky s tématem výcviku a zimy (texty). Učitelé se nenechali zahanbit a přispěli také svým textem (Kačenky).

Výcvik jsme zvládli na jedničku, až na pár bolístek a jeden úraz hlavy jsme nemuseli řešit vážnější zranění. Jídlo bylo také  v pořádku. K bezproblémovému výcviku přispěli svou podstatnou měrou instruktoři Štěpánka ZikmundováKateřina Tesařová, Jiří Letovský, Tamara Kollerová a Roman Koller, na zdravotní stav účastníků dohlížela paní Kristýna Letovská a v noci dbala na bezesný spánek dětí Irena Balounová. Za to jim patří velké poděkování.

Stejné poděkování náleží panu Václavu Weisfeitovi z firmy Awendy, který nás bezpečně odvezl zpět domů.

Všechny fotografie jsou ke shlédnutí na stránkách www.rajce.net.

 

Kateřina Tůmová, vedoucí kurzu

21. 1. 2018