• NEPŘÍTOMNOST V KANCELÁŘI

Z důvodu dlouhodobější pracovní neschopnosti a tudíž nepřítomnosti v kanceláři žádáme rodiče, aby při komunikaci s jídelnou využívali výhradně e-mailovou korespondenci.

Děkuji za pochopení

Dagmar Blažková-vedoucí jídelny

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

Vyplněnou přihlášku ke stravování (formulář je na webových stránkách školy v sekci "základní informace" nebo je možné ho obdržet při zápisu dítěte) je třeba odevzdat do 24.6.2022 v kanceláři jídelny, budoucímu třídnímu učiteli, na sekretariátu školy nebo zaslat sken přihlášky na emilovou adresu blazkova@zspohurecka.cz

První platba stravného proběhne 15.8.2022, do té doby je nutné zřídit souhlas k inkasu pro účet č. 100272281/0800.

Prodej čipů bude probíhat ve dnech 29. a 31.8. v době od 9:00 do 11:30 hod. a 1.9. v době od 7:00 do 8:00 hodin (pro žáky, kteří se v tento den nebudou stravovat). Cena čipu je 125,-Kč.

Přihlašovací údaje do systému "strava.cz" pro volbu obědů budou předány zákonnému zástupci při prodeji čipu, nebo na základě písemné žádosti emailem (od 15.8.2022).

V době jarních prázdnin proběhla v naší jídelně akce určená všem vedoucím školních jídelen a hlavním kuchařkám

"Nové trendy v moderním vaření 2022" pořádaná týmem portálu  "Jídelny.cz".

Dne 24.2.2022 proběhlo ve školní jídelně vaření s kuchařem firmy Unilever Jurajem Dohňanským.

Pro naše strávníky jsme připravili následující menu:

Aztécká polévka s tortilla čipsy a sýrem

Kuře Tikka Masala (marinované kousky v koření,česneku a zázvoru s omáčkou z drcených rajčat a smetany), Jasmínová rýže, Jablečný rozvar (domácí ovocná přesnídávka)

Veganský burger s karamelizovanou cibulí a medovo-hořčičným dresinkem, Salát Coleslaw

Ceny obědů dle věkových kategorií od 1.1.2022:

7-10 let          28,-Kč

11-14 let        30,-Kč

15 a více let  32,-Kč

cena oběda bez státní dotace  74,-Kč (hradí strávník v případě neodhlášeného oběda od 2.dne nemoci)

Způsob odhlašování obědů v případě onemocnění žáka

Odhláška oběda v případě onemocnění žáka je možná pouze den předem do 12:00 hodin (v systému strava.cz).

První den nemoci (tzv.neplánovaná nepřítomnost) je možné oběd ve vyhrazeném čase (11:15 - 11:40 hod.) vyzvednout do jídlonosiče.

Bohužel není možné odhlašovat oběd později než je výše uvedeno (ráno na ten samý den), jelikož není v tuto dobu již možné upravovat normy a v souvislosti s tím měnit objednávky čerstvých potravin (máme již naskladněno a obědy jsou ve fázi příprav).

Žádáme rodiče, aby upřednostňovali odhlašování obědů přes portál "strava.cz", popřípadě e-mailem před odhlašováním telefonickým (v době častých nemocí a záskoků zaměstnanců v kuchyni nemůžeme zaručit, že bude každý den možné se do kanceláře dovolat).

Kolektiv školní jídelny

Fotogalerie ze školní kuchyně

Čočkový salát, pečené kachní prso

Putimské vepřové nudličky, bulgur