• Výdej obědů 27.1.2023

V pátek 27.1. bude výdej obědů z důvodu konání voleb ve školní jídelně zkrácen na dobu

od 11:00 do 12:30 hodin.

Vaření s kuchařem Nestlé Radkem Daníčkem

Dne 17.ledna proběhlo v naší školní jídelně vaření s Radkem Daníčkem, členem týmu Nestlé Professional.

Pro naše strávníky jsme připravili veganské menu:

Veggie gulášová polévka

Veggie Boloňské ragú s těstovinami penne

Meatball (veggie kuličky) v omáčce z pečených paprik, černá čočka s kořenovou zeleninou

Vánoce ve školní jídelně

V měsíci prosinci jsme uvařili žákům a zaměstnancům školy kromě klasického českého vánočního menu i vánoční pokrmy inspirované tradicemi jiných zemí (USA, Itálie, Dánsko).

Ve dnech 14. a 15. prosince jsme připravili smaženou rybu s bramborovým salátem, pečenou krůtu s brusinkovou omáčkou, Vánoční kuře a vepřovou pečeni s hnědou omáčkou a červeným zelím.

Změna ceny obědů ve školní jídelně od ledna 2023

Z důvodu rostoucích cen potravin, zachování kvality používaných surovin a plnění spotřebního koše budou od 1.1.2023 navýšeny ceny školních obědů.

Nové ceny obědů dle věkových kategorií:

7-10 let 33,-Kč

11-14 let 35,-Kč

15 a více let 37,-Kč

diety (nově) 39,-Kč

cena oběda bez státní dotace dle věkových kategorií 84,-/86,-/88,-/90,-Kč

Žádáme rodiče, aby nezapomínali odhlašovat obědy v době nemoci nebo nepřítomnosti dítěte ve výuce (od druhého dne nemoci nemá strávník nárok na dotaci a tudíž hradí plnou cenu oběda) !!!

Říjnové vaření s kuchařem Unilever Jurajem Dohňanským

Dne 20.10.2022 jsme opět vařili pro naše strávníky s externím kuchařem firmy Unilever Jurajem Dohňanským.

Tentokrát jsme vybrali recepty z regionálních specialit české kuchyně a připravili toto menu:

Hanácká polévka

Volyňský guláš (z hovězího masa), pečivo

Klatovské chlupaťáky se smaženou cibulkou, kysané zelí

Dezert - meruňková pěna

Způsob odhlašování obědů v případě onemocnění žáka

Odhláška oběda v případě onemocnění žáka je možná pouze den předem do 12:00 hodin (v systému strava.cz).

První den nemoci (tzv.neplánovaná nepřítomnost) je možné oběd ve vyhrazeném čase (11:15 - 11:40 hod.) vyzvednout do jídlonosiče.

Bohužel není možné odhlašovat oběd později než je výše uvedeno (ráno na ten samý den), jelikož není v tuto dobu již možné upravovat normy a v souvislosti s tím měnit objednávky čerstvých potravin (máme již naskladněno a obědy jsou ve fázi příprav).

Akce ve školní jídelně

NOVÉ TRENDY V MODERNÍM VAŘENÍ

V době jarních prázdnin proběhla v naší jídelně akce určená všem vedoucím školních jídelen a hlavním kuchařkám  "Nové trendy v moderním vaření 2022" pořádaná týmem portálu  "Jídelny.cz".

VAŘENÍ S JURAJEM DOHŇANSKÝM

Dne 24.2.2022 proběhlo ve školní jídelně vaření s kuchařem firmy Unilever Jurajem Dohňanským.

Pro naše strávníky jsme připravili následující menu:

Aztécká polévka s tortilla čipsy a sýrem

Kuře Tikka Masala (marinované kousky v koření,česneku a zázvoru s omáčkou z drcených rajčat a smetany), Jasmínová rýže, Jablečný rozvar (domácí ovocná přesnídávka)

Veganský burger s karamelizovanou cibulí a medovo-hořčičným dresinkem, Salát Coleslaw

Fotogalerie ze školní kuchyně

Grilovaná zelenina, bramborové pyré s červenou řepou

Čočkový salát, pečené kachní prso

Putimské vepřové nudličky, bulgur

Rakouský kynutý knedlík plněný povidly s vanilkovou omáčkou a mákem

Kuřecí kousky na žluté paprice, hrášková rýže

Rybí hranolky (připravili jsme z ryby hoki), bramborová kaše