• Individuální konzultace
    • Vážení rodiče, pokud máte zájem o konzultaci s učitelem, prosíme, abyste se předem domluvili na vhodném termínu, který bude vyhovovat oběma stranám.
      Každý učitel je k zastižení jak na emailu, tak i na informačním systému školy Edupage. Tento postup zajišťuje efektivní a plynulou komunikaci mezi školou a rodinou. Děkujeme za spolupráci a těšíme se na setkání s vámi.
    • Certifikát o kvalifikaci na přípravu k cambridgeským zkouškám a certifikát o partnerství naší školy s Britským centrem

• První místo z olympiády v anglickém jazyce má opět ZŠ Pohůrecká.

Eliška Lavičková ze střídy 7.C uspěla v okresním kole konverzační soutěže v anglickém jazyce.

V konkurenci celkem 28 škol získala první místo.

V tak zvané olympiádě z anglického jazyka vyhrála nejvyšší možný titul ve své kategorii. V kategorii žáků 8. - 9. tříd reprezentoval naši školu Adam Fišer z 9.D, který se umístil na sdíleném osmém až jedenáctém místě. Oběma reprezentantům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích.

• Halloween 2023

Dne 24.11. 2023 se uskutečnil na naší škole projektový den Halloween. Den byl určen žákům druhého stupně. Deváťáci si připravili a odučili hodiny anglického a českého jazyka, matematiky, dějepisu, výtvarné a tělesné výchovy. Tento projektový den byl velmi úspěšný, všichni si ho užili a doufáme, že se stane tradicí. Velké díky patří našim deváťákům.

• Pohůrecká fandí Motoru

V neděli 26. listopadu se žáci naší školy v rámci projektu "Třídy fandí Motoru" zúčastnili hokejového zápasu mezi Banes Motor České Budějovice a HC Verva Litvínov. Motor zaslouženě vyhrál 1:0 a získal do tabulky tři důležité body.

Info od žáků:" Bylo to fajn a napínavé, velice jsme si to užili a doufáme, že si to budeme moct zopakovat."

• okresní kolo ve volejbalu

V úterý 21. listopadu proběhlo v tělocvičně ZŠ Oskara Nedbala okresní kolo ve volejbalu (kategorie hoši, dívky).

Dívky měly ve skupině soupeře z domácí školy, zápas 1:1 (32:34), ve druhém zápase nestačily na volejbalistky z L. Kuby, prohra 0:2 (25:40). Nepostoupily tedy ze skupiny.

Hoši měli za soupeře také domácí školu Oskara Nedbala (prohra 27:29), ve druhém zápase 25:20 výhra proti gymnáziu J. V. Jirsíka, ve třetím zápase výhra proti Českoanglickému gymnáziu 25:15, ve čtvrtém zápase prohra s L. Kuby 20:25.

• PONDĚLÍ 27.11.2023 - STÁVKA

Na 27. 11. 2023 vyhlásily školské odbory celodenní výstražnou stávku základních, středních a mateřských škol.

Většina učitelů, vychovatelek a školní kuchyně na naší škole se k stávce přihlásila.

Tento den tedy bude z organizačních důvodů omezen provoz školy.

• Z kapacitních důvodů budeme zajišťov
          • Ozvěna z jubilea školy

Chtěla bych poděkovat všem učitelům a žákům, kteří se podíleli na přípravě a organizaci této nezapomenutelné události 60. výročí založení školy. A samozřejmě bych chtěla poděkovat všem návštěvníkům, absolventům a přátelům školy, kteří přišli podpořit školu a sdílet s námi vzpomínky na minulost. Bylo krásné slyšet jejich příběhy a zážitky z doby, kdy sami navštěvovali naši školu. Děkujeme vám za krásnou atmosféru.

• 4. místo v soutěži o Pohár primátorky města České Budějovice

Ve středu 8. 11. proběhl turnaj v kuželkách, což byl poslední ze série sportů v letošním ročníku soutěže.

Náš 10-členný tým nakonec obsadil krásné 4. místo.

Za chlapce podali nejlepší výkon Tadeáš Podroužek z 9.C a Jan Nicolas Stehlík z 9.E. Oba pokořili hranici sta bodů. Z dívej nejlépe skórovala Sára Nevoralová z 9.C s krásnými 90 body.

• Pozvánka

60. výročí založení

Program v jídelně:

Od 15:00 prodejní stánky dětí z 5.C

16:00 Zahájení programu dětí - paní ředitelka Ing. Dana Walterová

16:00 – 17:00 koncert dětí 1. stupně

(pod vedením učitelů Mgr. J. Šonkové, Mgr. V. Bartoně a Mgr. J. Letovského)

17:00 – 18:00 koncert Toma Verna Tenkla

• Logická olympiáda

V měsíci říjnu se tak jako každý rok konala soutěž Logická olympiáda.

Zájem o ni je veliký.

Dva kluci z 1. stupně se probojovali do krajského kola, do kterého se dostane pouze 40 nejlepších řešitelů z celého kraje.

Ve velké konkurenci obsadil JAN MUSIL z 5.B vynikající 4. místo a ANTONÍN NOVÁK ze 4.C krásné 12. místo.

• o Pohár primátorky Českých Budějovic - discgolf

Ve středu 4. října proběhlo v areálu Stromovky předposlední sportovní kolo celoroční soutěže o Pohár primátorky Českých Budějovic, tentokrát v netradiční disciplíně, v discgolfu.

Žáci naší školy srdnatě bojovali a bylo z toho nepopulární 4. místo (z 9 škol). Trefili jsme koše na 167 hodů.

soutěžící

• Slavnostní předání certifikátů

14. září si na Britském centru v Českých Budějovicích převzalo 31 žáků naší školy certifikát YLE. Děti úspěšně složily zkoušky v úrovni Starters, Movers a Flyers. Všem blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů při dalším studiu angličtiny.

• Partneři

• Město České Budějovice