• Zapojili jsme se do tříkrálové sbírky 2023

Naše děti se 6.ledna dobrovolně a radostně zapojily do celonárodní Tříkrálové sbírky 2023, vybrané peníze pomohou lidem v hmotné nouzi, rodinám s vážně nemocnými a hendikepovanými dětmi (nákup kompenzačních pomůcek, zajištění rehabilitačních pobytů aj.)Děkujeme všem zúčastněným dětem za jejich pěkné a srdečné koledování.

• Vánoční podvečer na Pohůrce

Ve velmi staré knize, která pojednává o vánočních obyčejích, jsme se dočetli o tradici jménem Adventní vrch. Ten umí plnit dětská přání v době adventu. Není to však zadarmo. Je nutno splnit několik podmínek.

Za prvé shromáždit mnoho lidí a dítek dobré vůle, za druhé ozdobit a rozsvítit vánoční stromky, u nich poté zazpívat vánoční koledy za doprovodu Jihočeských trubačů. Předposlední podmínka si žádá, aby děti prošly celou Ježíškovu stezku, kde prokáží, že znají ostatní vánoční zvyky. Na závěr žáčci vystoupají na Andělský vrch, kde sepíší svá přání. Přivolaní andělé tyto prosby vyplní.

• Krajské kolo Logické olympiády - Krajské kolo

Nový úspěch naší školy:

Soutěž: Krajské kolo Logické olympiády
            Kolo: Krajské kolo
            Umístění:

4. listopadu se konalo krajské kolo Logické olympiády v Českých Budějovicích, kam se dostali také tři naši žáci Jan Musil ze 4.B, Vítek Chrást ze 4.C a Jan Polický z 8.C.

Chlapci velice úspěšně reprezentovali naši školu a patří jim za to velký dík.

• ZŠ Pohůrecká vyrazila za Mozartem

Mozartův rodný dům navštívili žáci osmých a devátých tříd ZŠ Pohůrecká během říjnové cesty do rakouského Salcburku. Následovala prohlídka Salcburského dómu a jízda zubačkou do pevnosti Hohensalzburg. Pěkné výhledy na vrcholky okolních alpských obrů bohužel halila všudypřítomná mlha.

O to radostněji si naši osmáci a deváťáci užili už samostatnou prohlídku údajně nejkrásnější nákupní ulice v Rakousku tzv. Getreidegasse, neboli Obilné uličky, plné luxusních butiků světoznámých módních značek a tradičních řemeslných obchodů.

• Ceny obědů ve školní jídelně od 1.1.2023

Z důvodu rostoucích cen potravin, zachování kvality používaných surovin a plnění spotřebního koše (dle platné legislativy) jsme nuceni od 1.1.2023 přistoupit k navýšení ceny školních obědů.

Nové ceny obědů dle kategorií:

7-10 let 33,-Kč

11-14 let 35,-Kč

15 a více let 37,-Kč

diety 39,-Kč.

• OSLAVME SVĚTOVÝ DEN LASKAVOSTI DOBRÝM SKUTKEM

13. listopad je vyhlášen Světovým dnem laskavosti.

Naše škola se do toho dne zapojí.

Chcete-li se k nám přidat, udělat dobrý skutek, není nic jednoduššího.

Letos jsme se rozhodli, že podpoříme nelehkou práci pěstounských rodin v Českých Budějovicích.

Pěstounské rodiny nyní potřebují hlavně toto:

• Cambridgeské zkoušky pro děti 2023 – FLYERS (8. - 9. ročníky)

Mezinárodní zkoušky z angličtiny pro děti organizuje Britské centrum a jsou rozděleny do tří úrovní: STARTERS, MOVERS a FLYERS.

Zkoušky se konají v prostorách Britského centra v Českých Budějovicích, zkoušejícími jsou certifikovaní lektoři a rodilí mluvčí. Cena zkoušky je pro letošní školní rok 1700,- Kč.

• Halloweenská oslava bude letos 2. listopadu

Letošní deváťáci navazují na letitou tradici ZŠ Pohůrecká. Na středu 2. listopadu připravují oslavu Halloweenu. Pro své mladší spolužáky z druhého stupně připravují důmyslné soutěže a hudební show.

Na akci se musí všichni účastníci předem registrovat. Registrační formuláře najdou všichni ve svých třídách.

• Cambridgeské zkoušky 2023

Také v letošním školním roce budeme připravovat děti na cambridgeské zkoušky. Bližší informace pro úroveň Starters (5. ročník) a Movers (6. a 7. ročník) Vám sdělí Mgr. Binterová (II. pavilon, 2. poschodí), pro úroveň Flyers (8. a 9. ročník) Š. Bendová, MSc. (I. pavilon, přízemí).
            Přihlášky ke zkouškám budou k dispozici u zmíněných vyučujících na začátku listopadu, příprava začne v prosinci. Předpokládaný termín zkoušek je v první polovině května 2023.

• DŮLEŽITÁ INFORMACE - EXKURZE DO SALZBURGU

Z důvodu organizační změny ze strany dopravce se exkurze posouvá z úterý 18. 10. na STŘEDU 19.10. Pokud se někdo z přihlášených z důvodu změny termínu nemůže exkurze zúčastnit, ať dá co nejrychleji vědět p. uč. Zemanové. Jeho místo bude obsazeno náhradníkem.

• Aktuálně - údržba webu/účtů/rozvrhů - 28.9. od 9:00 hod

Dne 28.9.2022 proběhne plánovaná údržba školního informačního systému.

- může se stát, že nebudou funkční učitelské účty

- může se stát, že po nějaký čas nebude funkční rozvrh

- budou smazány a vytvořeny nové účty pro žáky školy (přístupové údaje dostanou v nejbližších dnech od třídních učitelů)

• PĚŠKY DO ŠKOLY

Tradiční podzimní výzva, jejímž cílem je zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy
            pěšky. Čím méně aut přijede až před školu, tím bezpečněji a příjemněji tam bude. Můžeš přijet na kole, na koloběžce, ale ne autem důležité je být venku. ;)

Chodit do školy pěšky je přirozené, zábavné, zdravé a důležité pro všestranný rozvoj vašeho dítěte. Přinášíme vám 10 tipů, jak se postarat o to, aby pěší cesty do školy byly bezpečné.

• Zahájení školního roku 2022/2023

1. Školní rok na ZŠ Pohůrecká 16 bude zahájen 1. 9. v 8:00 hod.
            2. První školní den si aktovky přinesou pouze žáci prvních tříd. Ostatní žáci si aktovky a přezůvky přinesou až druhý školní den.
            3. Vyučování bude první školní den ukončeno po první vyučovací hodině v 8:45 hod.
            4. Školní družina (ŠD) pro ž
          • Pohůrečtí osmáci se v Rakousku neztratí

Na tři desítky žákyň a žáků ZŠ Pohůrecká trénovaly němčinu na Obchodní akademii v rakouském Gmündu. Po tříleté pauze se tak podařilo obnovit pravidelné návštěvy školy na samé česko-rakouské hranici.

Pod vedením paní učitelky Ivy Zemanové se naši osmáci zapojili do práce se svými staršími krajany, kteří v Gmündu studují. "Je vidět, že se umí představit a dokážou si samostatně nakoupit," pochválila svou skupinu Iva Zemanová.

• Partneři

• Město České Budějovice