• ... „Velké poděkování patří všem dotčeným odborům a náměstkům, díky nimž se podařilo tento projekt realizovat. Děkuji i za děti, ty jsou tady naprosto nadšené,“ dodala ředitelka školy Dana Walterová.
   • Tradiční podzimní výzva, jejímž cílem je zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy
    pěšky. Čím méně aut přijede až před školu, tím bezpečněji a příjemněji tam bude. Můžeš přijet na kole, na koloběžce, ale ne autem důležité je být venku. ;)
   • Do fotoalba byla přidána nová galerie Volksschule v Rohrbachu .Projekt: Klimatická změna? Zůstaň v pohodě s Felixem a Mairou!Naše škola se tento školní rok stala součástí putovní výstavy Klimatická změna? Zůstaň v pohodě s Felixem a Maírou!, kdy žáci 5. tříd 18. 5. 2022 navštívili školu Volksschule v Rohrbachu v Horním Rakousku.
  • Novinky

     • DŮLEŽITÁ INFORMACE - EXKURZE DO SALZBURGU

      Z důvodu organizační změny ze strany dopravce se exkurze posouvá z úterý 18. 10. na STŘEDU 19.10. Pokud se někdo z přihlášených z důvodu změny termínu nemůže exkurze zúčastnit, ať dá co nejrychleji vědět p. uč. Zemanové. Jeho místo bude obsazeno náhradníkem.

     • Aktuálně - údržba webu/účtů/rozvrhů - 28.9. od 9:00 hod

      Dne 28.9.2022 proběhne plánovaná údržba školního informačního systému.

      - může se stát, že nebudou funkční učitelské účty

      - může se stát, že po nějaký čas nebude funkční rozvrh

      - budou smazány a vytvořeny nové účty pro žáky školy (přístupové údaje dostanou v nejbližších dnech od třídních učitelů)

     • PĚŠKY DO ŠKOLY

      Tradiční podzimní výzva, jejímž cílem je zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy
      pěšky. Čím méně aut přijede až před školu, tím bezpečněji a příjemněji tam bude. Můžeš přijet na kole, na koloběžce, ale ne autem důležité je být venku. ;)

      Chodit do školy pěšky je přirozené, zábavné, zdravé a důležité pro všestranný rozvoj vašeho dítěte. Přinášíme vám 10 tipů, jak se postarat o to, aby pěší cesty do školy byly bezpečné.

     • Zahájení školního roku 2022/2023

      1. Školní rok na ZŠ Pohůrecká 16 bude zahájen 1. 9. v 8:00 hod.
      2. První školní den si aktovky přinesou pouze žáci prvních tříd. Ostatní žáci si aktovky a přezůvky přinesou až druhý školní den.
      3. Vyučování bude první školní den ukončeno po první vyučovací hodině v 8:45 hod.
      4. Školní družina (ŠD) pro ž
     • Pohůrečtí osmáci se v Rakousku neztratí

      Na tři desítky žákyň a žáků ZŠ Pohůrecká trénovaly němčinu na Obchodní akademii v rakouském Gmündu. Po tříleté pauze se tak podařilo obnovit pravidelné návštěvy školy na samé česko-rakouské hranici.

      Pod vedením paní učitelky Ivy Zemanové se naši osmáci zapojili do práce se svými staršími krajany, kteří v Gmündu studují. "Je vidět, že se umí představit a dokážou si samostatně nakoupit," pochválila svou skupinu Iva Zemanová.

     • Ztráty a nálezy

      Do fotoalba byla přidána nová galerie Ztráty a nálezy.

      Vážení rodiče,

      také vaše děti občas něco hledají? Rádi bychom vám pomohli. Jste tu na správném místě. Sekce ztrát a nálezů je tu pro vás. Prohlédněte si nafocené věci. Poznáváte něco? Ukažte fotku svému dítěti a vyšlete ho za paní Candrovou na vrátnici školy, která bude tyto ztracené věci vydávat každý den v čase od 8:00 do 10:00 hodin.

     • Volksschule v Rohrbachu

      Do fotoalba byla přidána nová galerie Volksschule v Rohrbachu .

      Projekt: Klimatická změna? Zůstaň v pohodě s Felixem a Mairou!

      Naše škola se tento školní rok stala součástí putovní výstavy Klimatická změna? Zůstaň v pohodě s Felixem a Maírou!, kdy žáci 5. tříd 18. 5. 2022 navštívili školu Volksschule v Rohrbachu v Horním Rakousku.

     • Mechové obrazy v mezinárodní spolupráci na ZŠ Pohůrecká

      Mezinárodní žákovské týmy tvořily na Základní škole Pohůrecká mechové obrazy. Naše žákyně a žáci ze sedmých ročníků spojili síly s vrstevníky ze sportovní školy v hornorakouském Sandlu. Pod vedením lektorů českobudějovického Energy centra se tak naše škola zapojila do projektu Energie ke změně klimatu.

     • Ukliďme Česko

      Letos poprvé se naši žáci zapojili do akce Ukliďme Česko.

      Naším cílem bylo uklidit okolí Dobrovodského potoka v městské části Suché Vrbné a Pětidomí. A dále proběhl úklid směrem k části Mladé. Nevynechali jsem ani okolí naší školy. Třídy, které uklízely v okolí Dobrovodského potoka zakončily úklid komentovanou prohlídkou sběrného dvora. Akce se zúčastnilo zhruba sto dětí, ze 6.A, 6.B, 6.C, 8.A, 8.B a 9.B. Podařilo se nám nasbírat 30 velkých plastových pytlů, což je asi 300 kg odpadu. Překvapilo nás velké množství nepořádku.

     • Úspěch v soutěži

      Jihočeská vědecká knihovna letos vyhlásila již 10. ročník soutěže pro děti od 6 do 15 let z českobudějovického okresu O nejhezčí jarní básničku.

      Za naši školu tvořily básničky všechny děti ze 4.B a Jiří Vacata z této třídy byl vyhlášen mezi nejlepšími autory v kategorii "střední školní věk."

      Jirkovi blahopřejeme ke krásnému umístění a děkujeme mu za vzornou reprezentaci školy.

     • Postoupili a obsadili skvělé místo!

      V úterý 22.března 2022 se konalo krajské kolo Přeboru škol. Zúčastnilo se ho 38 týmů, celkem 176 dětí. Přebor se odehrál v Kulturním domě Slávie. Naši chlapci, žáci ze 4.B a 5.D se umístili na vynikajícím 3.

      místě se ztrátou 0,5 bodu na druhou ZŠ Matice školské.

      Klukům blahopřejeme a děkujeme za vynikající výsledek a za vzornou reprezentaci školy.

     • Velikonoční jarmark

      Vážení rodiče,

      dne 11. dubna 2022 se v areálu ZŠ uskuteční od 14 h do 16 h Velikonoční jarmark ve znamení setkání dětí, rodičů, pedagogů a přátel školy. Srdečně Vás zveme.

      Kolektiv vychovatelek

     • Žáci školy organizují sbírku potravin a drogerie pro Ukrajinu

      Po první hodně sbírky. Zítra budeme pokračovat a po poledni předáme. Všem děkujeme.

      Žáci 6.B přišli s iniciativou uspořádat sbírku pod záštitou Potravinové banky. Vedení školy a učitelé nápad velmi oceňují a žákům pomohou sbírku organizačně zajistit.

      Pokud se chcete do sbírky zapojit, odevzdejte prosím požadované zboží (viz níže) na vrátnici školy:

     • Od pondělí bez roušek

      Mimořádným opatřením se od 14. 3. 2022 ruší ve vysoké míře povinnost nosit ochranný prostředek ve vnitřních prostorech budov. Povinnost nosit ochranný prostředek tak zůstává pouze v prostředcích veřejné dopravy, ve zdravotnických zařízeních a ve vybraných zařízeních sociálních služeb.

     • 1. místo v minivolejbale

      Po dlouhých dvou letech se 22.2. pod záštitou VK Jihostroj konal turnaj škol v minivolejbale žáků 3.-5.tříd.

      Prvního kola se zúčastnilo 41 týmů. Za naši školu hrála 3 družstva.

      Všichni žáci hráli velice dobře a jeden z našich týmů dokonce nejlépe - 1. místo obsadilo družstvo ve složení Adam Krejčí, Roman Černík,Čeněk Janda.

    • Programujeme EV3 LEGO
     • Programujeme EV3 LEGO

      Začali jsme programovat. Na hodinách nové informatiky můžeme takto programovat roboty EV3 od Lega. Zatím se seznamujeme s motory. Příště budou senzory vzdálenosti a snad do měsíce nám „robůtek“ opustí sám místnost. Pokud si myslíte, že je to složité, tak není… Jen se nebát.

      Mgr. Vratislav ULRICH

  • Partneři

   • Město České Budějovice
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Zvonění

   Středa 5. 10. 2022
  • Fotogalerie

    zatím žádné údaje