• Aktuální informace ohledně testování

Aktuální informace ohledně testování proti Covid-19 od 3.1.2022, které jsme obdrželi od MŠMT ČR.

S největší pravděpodobností se budou od ledna 2022 testovat žáci očkovaní i ti, kteří nemoc prodělali.

• Zvýšení ceny obědů ve školní jídelně

Ceny obědů jednotlivých věkových kategorií od 1.1.2022 :

7-10 let 28,-Kč

11-14 let 30,-Kč

15 a více let 32,-Kč

Žádáme tímto zákonné zástupce strávníků o případné navýšení limitů u souhlasů s inkasem na svých účtech, poprvé se bude strhávat vyšší cena 15.prosince (záloha na měsíc leden).

• PCR testy před Výstavištěm v Č.B.

Dobrý den,

odběrové místo na PCR testy před Výstavištěm v ČB bude mít vyčleněné hodiny pouze pro děti a studenty:

každé pondělí: 14 – 17:30 hodin

každé úterý: 14 – 15:30 hodin

Prosím o informování rodičů a škol, se kterými jednáte.

Děkuji a přeji hezký víkend

MUDr. Marie Nosková

• Třída fandí Motoru

Do fotoalba byla přidána nová galerie Třída fandí Motoru.

Ve čtvrtek 18. 11. se zúčastnila třída 5.C v rámci projektu "Třída fandí Motoru" mistrovského hokejového utkání mezi domácím celkem HC Motor České Budějovice a hostujícím týmem HC Kometa Brno. Za vytvořený "fandící" transparent získala třída zdarma od HC Motor vstupenky na toto utkání, které si žáci velmi užili. I přes prohru domácího celku 2:3 byla ve fanouškovském "kotli" třídy skvělá atmosféra a děti neúnavně fandily až do konce. Mgr. Jiří Letovský

• Screeningovém testování ve školách - 22.11. a 29.11.

Dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví dojde ke screeningovému testování ve vybraných okresech, včetně okresu České Budějovice.

Kdo se bude testovat

• všichni žáci prezenční výuky se budou muset testovat na přítomnost COVID – 19
            • testování se neprovádí u žáků, kteří mají 14 dní po plně dokon
          • Časté dotazy

Aktuální situace ve školách způsobuje, že je často nutné jednat ve velmi krátkém čase. Ne všude je stejná praxe a ne vždy je jasné, kdo o čem rozhoduje. Na základě nejčastějších dotazů jsme pro Vás rodiče připravili leták s informacemi o tom, za co odpovídá rodič, co je v kompetenci ředitele a o čem rozhoduje krajská hygienická stanice!

• Přednáška - Virtuální svět (online seminář)

Ing Petr Šmíd, Dis a Michal Ksandr, DiS

Portus Prachatice o.p.s.

ve spolupráci s

MAP II vzdělávání ORP České Budějovice

15. listopadu v 17 hodin

• Problematika závislosti na virtuálním světě, sociálních sítí, kybersexu,počítačových hrách a nebezpečí internetu
            • Moderní technologie ve vztahu
          • Testování žáků 1. a 8. listopadu 2021

Kdo se bude testovat

• všichni žáci prezenční výuky se budou muset testovat na přítomnost COVID – 19
            • testování se neprovádí u žáků, kteří mají 14 dní po plně dokon
        • Obrázek návrhu horolezeckého centra
          • DNES KONČÍ HLASOVÁNÍ

Vážení žáci, rodiče a přátelé školy,

rádi bychom vás informovali o možnosti podílet se na rozhodnutí, jak bude možné v okolí školy trávit volný čas.

Jedná se o výběr navrhovaných projektů v rámci participativního rozpočtu města České Budějovice.

V nabídce jsou workoutové hřiště, skatepark nebo venkovní horolezecká stěna – boulder.

• Vyhlášení ředitelského volna

Vážení rodiče, žáci,

oznamujeme Vám, že z důvodu velkého výskytu onemocnění Covid-19 na naší škole, bude vyhlášeno ředitelské volno na dny 25. a 26. 10., na které navážou podzimní prázdniny.

Doufáme, že tímto pomůžeme ke zklidnění situace a k návratu všech žáků z karantény.

Třídní schůzky v podobě konzultací, naplánované na pondělí 25.10.2021 od 16.00hod. zůstávají v platnosti.

• Stavba zahájena

Vážení rodiče,

dnešním dnem 30.9. byla zahájena stavba nového pavilonu na pozemku školy.

S tím souvisí zvýšený výskyt cizích osob a stavební techniky. Stavba bude z důvodu bezpečnosti žáků oplocena a přístup na stavbu bude vně areálu školy tj. z Třešňové ulice. Předpokládané ukončení stavby je naplánováno na měsíc červenec 2022.

• Informace o provozu ZŠ od 13. 9.

Platnost Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR upravující provoz škol a školských zařízení (č. j.: MZDR 14600/2021-19/MIN/KAN) končí k 10. 9. 2021. Od 13. 9. 2021 proto nebude ve školách a školských zařízeních platit povinnost zajištění screeningového testování dětí a žáků. V případě zhoršení epidemické situace nelze vyloučit obnovení povinnosti screeningového testování v konkrétně vymezených regionech. V případě, kdy by bylo nezbytné obnovit povinnost screeningového testování ve školách, bude podle dohody MŠMT a Ministerstva zdravotnictví tato skutečnost známá vždy nejpozději 7 dní před opětovným zahájením testování.

• 3D brýle na naší škole

Sledovat zblízka sopečnou erupci, ocitnout se mezi lachtany nebo žraloky, prohlédnout si raketoplán a prozkoumat povrch Měsíce, navštívit zajímavá místa na Zemi, stanoviště strojvedoucího, místo práce jeřábníka, zkoumat buňky a orgány, vidět jak pracuje lidské srdce ve 3D modelu…..

• Mobil je něco, čím se děti porovnávají, říká školní psycholog

Mobily na školách jsou bezesporu kontroverzní téma. Omezit jejich používání, nebo rovnou úplně zakázat? Jaký vliv mají na život dítěte? Jaké problémy přinášejí? A co šikana? Povídali jsme si se školním psychologem Základní školy Pohůrecká České Budějovice Tomášem Tenklem.

Děti a používání mobilů ve škole… Jedná se o problém?Určitě ano. Je to problém z několika důvodů. Mobily odpoutávají pozornost dětí, nemají tak nutkání se bavit mezi sebou, netráví čas společnými aktivitami. A když už se nedívají do telefonů, alespoň se o nich baví. Víte, mobily, respektive hry na nich přinášejí hrozně jednoduché uspokojení. Děti nemusí moc přemýšlet, vše je vede intuitivně. Není to dobré a naštěstí není už nic ojedinělého, kdy školy používání mobilů omezují. Přímo u nás ve škole jsou zakázány v hodinách. Mimochodem používání telefonů má i zdravotní přesah – děti mají nedostatek pohybu a bojují se závi

• Partneři

• Město České Budějovice