• CAMBRIDGESKÉ ZKOUŠKY

• 23. 3. 2021
        • Cambridgeské zkoušky jsou mezinárodní zkoušky z angličtiny pro děti 6. – 9. tříd, které organizuje Britské centrum JU pod záštitou British Council ČR a pro druhý stupeň jsou určeny zkoušky MOVERS a FLYERS.

Zkoušky se konají v prostorách Britského centra v Českých Budějovicích, zkoušejícími jsou certifikovaní lektoři a rodilí mluvčí. Cena zkoušky je pro letošní rok 1650,- Kč. Po absolvování zkoušky obdrží děti mezinárodní certifikát, který vydává univerzita v Cambridge.

Od 12. dubna 2021 se otevírají přípravné kurzy ke zkouškám MOVERS a FLYERS. MOVERS je vhodný pro žáky 7. ročníků a šikovné šesťáky, FLYERS je určen 9. ročníkům a šikovným osmákům.

Zkoušky samotné se budou konat v 2. polovině října 2021. Děti se budou připravovat podle učebnic, které odpovídají požadavkům zkoušky (Get ready for Movers/Flyers), součástí přípravy jsou i zkušební testy. Časová dotace je celkem 35 hodin (23 VH v letošním školním roce, 12 VH v září a v říjnu 2021).

Příprava bude probíhat 1x týdně, vždy v úterý (Movers) a v pátek (Flyers). Zatím bude výuka probíhat v online režimu, po návratu do ZŠ v jazykové učebně, případně v jiné učebně. Začátek online přípravného kursu je ve 13:00 – 13:45, ve 13:00 ve škole, či bude upřesněn.

Kontakt: Šárka Bendová, MSc. www.britskecentrum.cz bendova@zspohurecka.cz

Více informací i na přiložené přihlášce zde níže:

Prihlaska_Cambridge_II_stupen.pdf

• Cambridgeské zkoušky pro děti 2021 – STARTERS (4. a 5. ročníky)

• 12. 3. 2021
        •  Mezinárodní zkoušky z angličtiny pro děti organizuje Britské centrum a jsou rozděleny do tří úrovní:

STARTERS, MOVERS, FLYERS.

Po absolvování zkoušky obdrží děti mezinárodní certifikát, který vydává univerzita v Cambridge.

Od 7. dubna bude otevřen kurz přípravy ke zkouškám STARTERS – který je vhodný pro páťáky a šikovné čtvrťáky, samotné zkoušky jsou naplánovány na 2. polovinu října 2021.

Děti se budou připravovat podle učebnic, které odpovídají požadavkům zkoušky (Get ready for Starters), součástí přípravy jsou zkušební testy. Časová dotace je celkem 35 hodin (23 v letošním školním roce, 12 v září a v říjnu).

Příprava bude probíhat 2x týdně, vždy ve středu a v pátek. Zatím budou hodiny v online režimu, po návratu do školy v učebně angličtiny na 2. pavilonu. Začátek hodin je ve 13:30 pro online výuku, ve 13:00 ve škole.

Bližší informace o zkoušce a přípravném kurzu Vám sdělím na online schůzce, která se koná ve čtvrtek 18. 3. v 18:00 na níže uvedeném odkazu:

Také mě můžete kontaktovat na binterova@zspohurecka.cz.

Níže naleznete přihlášku na přípravný kurz.

Mgr. Marie Binterová

info: www.britskecentrum.cz

CAE_Starters_2021_-_zavazna_prihlaska.pdf​​​​​​​

• Cambridgeské zkoušky 2020

• 1. 3. 2021
        • V prosinci 2020 skládalo 10 žáků naší školy mezinárodní zkoušky z angličtiny. Všichni dosáhli výborných výsledků, sedm z nich bez ztráty jediného bodu. Všem žákům gratulujeme a v této nelehké době oceňujeme jejich výdrž a úsilí, které věnovali náročné přípravě.

(Miroslav Verbitskiy, Matěj Kocourek, Michal Sládek, Daniel Brabec, Jan Stehlík, Matěj Kváč, Nela Nechanická, Eva Dvořáková, Karolína Prouzová, Anežka Maršálková)