• Logická olympiáda - přihlášky spuštěny

• 11. 9. 2021
        • Logická olympiáda  je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování.

REGISTRACE ŽÁKŮ - do 30. září 2021 - ODKAZ NA OFICIÁLNÍ STRÁNKY LOGICKÉ OLYMPIÁDY

vysvětlení k registraci:

přihlašovací email - je email žáka (nebo rodiče), kterým se žák přihlašuje do soutěže a na který mu po registraci přijde vstupní heslo

vstupní heslo - kód, který žák potřebuje pro vstup do soutěže

Na emailovou adresu rodičů bude zaslána prosba o souhlas rodičů s použitím osobních dat dětí pro účely soutěže, po potvrzení rodičem je žák zaregistrován do soutěže.

ZÁKLADNÍ KOLO - probíhá online

kategorie A (3. - 5. ročník):  1. - 7. října 2021

kategorie B (6. - 9. ročník):  8. - 14. října 2021

kategorie A1 (1.ročník) + kategorie A2 (2.ročník):  22. - 28. října 2021

V těchto dnech mohou účastníci absolvovat základní kolo ve škole, doma či jinde, kde je připojení k internetu.

Při řešení úloh je dovoleno používat jen psací potřeby, kalkulačku, poznámkový papír a své logické myšlení.

V okamžiku zahájení testu základního kola již nemůže účastník řešení testu přerušit. V případě technického přerušení se smí do systému znovu přihlásit a znovu řešit úlohy základního kola.

Po uplynutí 30 minut se test automaticky ukončí a zvolené odpovědi jsou uloženy.

Do krajského kola (pro kategorie A a B) postupuje v každé věkové kategorii 40 až 60 nejlepších soutěžících.

Mgr. Vratislav ULRICH

- ředitelství školy

• Informace o provozu ZŠ od 13. 9.

• 11. 9. 2021
        • Platnost Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR upravující provoz škol a školských zařízení (č. j.: MZDR 14600/2021-19/MIN/KAN) končí k 10. 9. 2021.  Od 13. 9. 2021 proto nebude ve školách a školských zařízeních platit povinnost zajištění screeningového testování dětí a žáků. V případě zhoršení epidemické situace nelze vyloučit obnovení povinnosti screeningového testování v konkrétně vymezených regionech. V případě, kdy by bylo nezbytné obnovit povinnost screeningového testování ve školách, bude podle dohody MŠMT a Ministerstva zdravotnictví tato skutečnost známá vždy nejpozději 7 dní před opětovným zahájením testování.

Nadále platí povinnost pro žáky a zaměstnance školy používat předepsanou ochranu dýchacích cest ve společných prostorách školy.

Mgr. Vratislav ULRICH