• DŮLEŽITÁ INFORMACE - EXKURZE DO SALZBURGU

• 29. 9. 2022
        • Z důvodu organizační změny ze strany dopravce se exkurze posouvá z úterý 18. 10. na STŘEDU 19.10. Pokud se někdo z přihlášených z důvodu změny termínu nemůže exkurze zúčastnit, ať dá co nejrychleji vědět p. uč. Zemanové. Jeho místo bude obsazeno náhradníkem.

• Aktuálně - údržba webu/účtů/rozvrhů - 28.9. od 9:00 hod

• 28. 9. 2022
        • Dne 28.9.2022 proběhne plánovaná údržba školního informačního systému.

- může se stát, že nebudou funkční učitelské účty

- může se stát, že po nějaký čas nebude funkční rozvrh

- budou smazány a vytvořeny nové účty pro žáky školy (přístupové údaje dostanou v nejbližších dnech od třídních učitelů)

- předpokládaný konec údržby se odhaduje na 15:00 hodinu

• PĚŠKY DO ŠKOLY

• 18. 9. 2022
        •

Tradiční podzimní výzva, jejímž cílem je zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy
          pěšky. Čím méně aut přijede až před školu, tím bezpečněji a příjemněji tam bude. Můžeš přijet na kole, na koloběžce, ale ne autem důležité je být venku. ;)

Chodit do školy pěšky je přirozené, zábavné, zdravé a důležité pro všestranný rozvoj vašeho dítěte. Přinášíme vám 10 tipů, jak se postarat o to, aby pěší cesty do školy byly bezpečné.

1. Najděte tu správnou cestu.

Nejkratší cesta nemusí být zároveň nejbezpečnější. Najděte takovou cestu, která je opravdu bezpečná. Když se vyhnete rušným ulicím, bude to i zdravější.

2. Opakování je matka moudrosti.

Cestu do školy s dítětem několikrát projděte. Pečlivě vysvětlujte, kde a na co si má dát pozor.

3. Choďte spolu

Pokud si nejste naprosto jistí, že dítě cestu zvládne samo, choďte raději s ním. Společná cesta je skvělá příležitost k prohloubení vzájemných vztahů. Pravidelným opakováním získáte větší jistotu vy i vaše dítě a sami tak nejlépe poznáte, kdy je možné pustit dítě samotné. Můžete jej také doprovodit jen část cesty až tam, odkud už je cesta bezpečná.

4. Buďte vidět. Pořiďte dítěti oblečení a školní tašku s reflexními prvky, aby bylo vidět za každého počasí, obzvláště v zimě, kdy bývá po ránu ještě tma.

5. Nespěchejte.

Dbejte na to, aby dítě vyrazilo na cestu do školy včas a nemuselo zbytečně pospíchat.

6. Najděte kamarády

Pokud budou děti chodit ve větší skupině, bude pro ně cesta bezpečnější i zábavnější.

7. Vždy připraven

Zkuste s dítětem vymyslet různé situace, které jej mohou cestou potkat, a společně najděte řešení, co v jaké situaci dělat.

8. „Ostrůvky bezpečí“ pro nenadálé situace

Zkuste s dítětem najít místa, kde mohou případně poprosit o pomoc, kdyby bylo potřeba (v obchodě, v knihovně, u sousedů apod.).

9. Nikdy s cizími lidmi

Připomeňte dítěti, že nikdy nesmí nikam odcházet s cizími lidmi.

10. Velmi komplikované cesty do školy

Pokud je cesta ke škole komplikovaná, doporučujeme zkusit „pěšibus“ – opatření, kdy skupinu dětí doprovází jeden dospělý. Na velmi nebezpečných místech také mohou stát rodičovské hlídky, které dětem pomohou přejít. Informujte o takovém místě příslušný úřad a žádejte nápravu

Mgr. Lenka Ničková