Vítáme Vás na stránkách jídelny ZŠ Pohůrecká.

V naší jídelně vaříme denně cca 850 obědů pro žáky a zaměstnance naší školy. Strávníci si mohou vybírat mezi dvěma jídly, oběd se skládá z polévky, hlavního chodu, zeleninového salátu/kompotu/ovoce nebo mléčného výrobku a nápoje (vždy k dispozici slazená i neslazená varianta).

Skladba jídelníčku zohledňuje „spotřební koš“ a zásady zdravé výživy pro děti. Vaříme ze základních surovin, z čerstvé (popř. kvalitní mražené) zeleniny, masa, brambor a ovoce od místních dodavatelů.

Pitný režim je zajištěn automatem se šťávou i čistou vodou a dalším teplým nebo studeným nápojem (čaj, ochucené mléko), v letních měsících doplněn o vodu s citronem a mátou. Vaříme kvalitní čaje od českých výrobců (Biogena, Dobré pití), připravujeme pro děti ochucená mléka a koktejly s ovocem a oblíbené ředěné ovocné šťávy různých příchutí bez přídavku cukru ( s minimálním množstvím 60% ovoce, většinou jsou ale 100% ovocné).

Snažíme se dětem nabídnout tradiční česká jídla, která jsou mezi nimi stále nejoblíbenější, ale i méně známé potraviny jako je bulgur, kuskus, tofu, párečky Šmakoun, do polévek zavářky z různých druhů vloček, luštěninové Pepitky, ze zeleniny např. řapíkatý celer, chřest, černý kořen.

Již několikrát jsme také využili nabídky spolupráce s externím profesionálním kuchařem a uvařili tak dětem netradiční menu, inspirované např. mezinárodní kuchyní, nebo tematické menu vánoční, velikonoční apod.

Kolektiv školní jídelny.

Výdejní časy:

výdej do jídlonosičů při neplánované nepřítomnosti žáka - 1.den nemoci :

11:15 - 11:40 hodin

výdej pro žáky a zaměstnance školy :

11:45 - 14:00 hodin

Jídlo je možné vydat jen osobě, které nebyla nařízena karanténa, ani jí nebyla zakázána přítomnost ve škole.

Před vstupem do jídelny je umístěna dezinfekce, každý strávník je povinen si před vstupem do prostor jídelny vydezinfikovat ruce a vstupovat do prostor jídelny s nasazeným respirátorem (dospělí) nebo chirurgickou rouškou (žáci do 15-ti let).

Z hygienických důvodů je při výdeji stravy zrušen samoobslužný provoz (příbory, polévka).

Přihláška ke stravování na školní rok 2021/2022

prihlaska_ke_stravovani_2021.xlsx

Ceny obědů dle věkových kategorií

7-10 let           25,- Kč

11-14 let         27,- Kč

15 a více let   29,- Kč

Způsob úhrady stravného

Obědy ve školní jídelně se platí INKASEM  pro účet č.:  100 272 281/0800

V případě nezaplacení obědů je strávník zablokován až do doby úhrady.

Peníze za odhlášené obědy budou automaticky odečteny z platby následující měsíc.

Platba v hotovosti je možná pouze ve výjímečných případech (pokud nemá zákonný zástupce žáka zřízen bankovní účet) po dohodě s vedoucí školní jídelny.

Volba obědů

Obědy ve školní jídelně si můžete navolit na adrese: http://www.strava.cz/

Přihlašovací údaje obdržíte v kanceláři jídelny po přihlášení ke stravování.

Číslo jídelny: 3403

Uživatel: prvních pět písmen z příjmení + čtyřmístné číslo přidělené systémem (variabilní symbol  strávníka)

Heslo: nastaveno shodně s uživatelským jménem (možno následně změnit na portálu "strava.cz" po prvním přihlášení)

Příklad:  žákyně Veronika Ambrožová
          Uživatel: ambro1234
          Heslo:  ambro1234

V případě potíží se obraťte na vedoucí školní jídelny, tel: 387 011 810, email: blazkova@zspohurecka.cz

Odhlašování obědů v době nemoci

Upozorňujeme na povinnost rodičů (zákonných zástupců) žáka školy odhlašovat obědy v době nemoci.

Žák má nárok na dotovaný oběd pouze první den nemoci, ostatní dny je nutno odhlásit!

Cena nedotovaného oběda pro rok 2020 činí 67,-Kč.

Vnitřní řád školní jídelny

Vnitrni_rad_jidelny.pdf

Příkaz paní ředitelky č.1/2018 - NEVRATNÉ ČIPY

Příkaz paní ředitelky č.1/2018 - čipy

Úhrada čipů ve školní jídelně

Každý žák nebo zaměstnanec, přihlášený ke stravování ve školní jídelně, je povinen zakoupit si bezkontaktní čip, který lze využívat po celou dobu školní docházky, resp. po celou dobu stravování.

S platností od 3. 9. 2018 jsou platby za všechny čipy nevratné nikoliv zálohované. Důvodem změny je značné opotřebení čipů, které strávníci po ukončení používání vrací a s tím související nemožnost čipy nadále použít pro další strávníky (vznikají další finanční náklady pro školu).

Strávník je povinen neprodleně nahlásit ztrátu nebo zcizení čipu. Jeho čip bude deaktivován, aby nemohlo dojít ke zneužití a žák si zakoupí nový čip.

V Českých Budějovicích dne 31. 8. 2018