• VELIKONOČNÍ STEZKA ŠKOLNÍ ZAHRADOU

• Více ve fotogalerii ZŠ.

• Bublinková show 20. 3. 2024

• Kouzelník Jakub Rajdl - Kubula - nám předvedl nevšední představení. Děti měly zážitek z kouzelnických triků i obřích bublin. Zase něco jiného a pro mnoho dětí velké překvapení. Více ve fotogalerii ZŠ.

• Adventní čas v 6. oddělení

• Motáme klubíčko od ovečky

• kreativní tvoření v 6. oddělení - práce s plstí

• Slavnosti dýní a Halloweenská noc

• Květinářství v Suchém Vrbném - Květiny Tůma - věnovalo dětem okrasné dýně ke tvoření. Protože jich bylo dostatečné množství, mohlo se zapojit do kreativního tvoření všech 11 oddělení.

Mockrát děkujeme, povedly se.

• Návštěva canisterapeutického sdružení HAFÍK

• Ve středu 11. 10. 2023 navštívilo naší školu  Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík z. s.  Akce proběhla na školní zahradě  v odpoledních hodinách a zúčastnilo se jí 60 dětí školní družiny . Čtyři pejsci, kteří nám ukázali své dovednosti, prošli v minulosti canisterapeutickým výcvikem. Děti byly do programu přímo vtažené a nadšeně spolupracovaly. Nejen že se o pejscích dozvěděly spoustu zajímavých informací, ale mohly s pejsky komunikovat, dávat povely, odměňovat je za splněné úkoly, připravovat překážky, čmuchací hry, schovávat pamlsky a také se na závěr i pomazlit. Akce se vydařila, počasí nám přálo  a těšíme se na pejsky zase někdy příště.

"Pes je nejlepší přítel člověka, haf."

• Kuriozity - soutěž

• Letošní školní rok jsme zahájili první soutěží s podzimní tematikou. Tentokrát ale nesoutěžily děti mezi sebou. Své výtvory nám předvedla příroda sama. Děti donesly ovoce a zeleninu, se kterými si příroda pohrála. A my všichni jsme hledali podobu a vymýšleli názvy.

• Sklizeň zahradníků z 8. oddělení

• Pod vedením paní vychovatelky Kadlecové představily děti své výpěstky. Procvičily si i své smysly.

• Příměstský tábor malých výtvarníků

• V červenci a srpnu mohly  děti naší školy trávit čas na Příměstské kreativním  táboře - NENUDÍM SE TVOŘÍM - pod vedením Kateřiny Krlínové a Bc. Leony Krlínové.

Tradičně si děti mohly osvojit nové výtvarné techniky se zaměřením na grafickou tvorbu, vytvořit zajímavé dekorativní předměty nebo se pokusit ilustrovat svůj vlastní táborový deník a k tomu zažít i velké dobrodružství v komiksovém příběhu - Velké putování Vlase a Brady, jehož tvůrcem je významný český výtvarník  František Skála. Příběh děti provázel po celý tvůrčí čas a mohly jsme společně zvítězit i nad zlým čarodějem, babkou Radkou nebo pomoci zachránit motýla Škurana a najít poklad. Také nechyběly výlety plné poznávání, objevování a  her propojené s tvořivostí. Všem dětem děkujeme za krásný tvůrčí čas, spoustu legrace a těšíme se na příští prázdniny.

Katka s Leou

• Strašidel se nebojíme

• V srpnu 2023 se uskutečnil příměstský tábor - Strašidel se nebojíme

Na tomto běhu jsme se vydali na cestu za strašidly. Společně jsme se báli, smáli, tvořili, fantazírovali, sportovali, cestovali a zažívali strašidelná dobrodružstvství. Navštívili jsme město Tábor a jeho strašidelné podzemí. Hledali jsme poklad ukrytý v lese a plnili úkoly našich Pohůreckých strašidel. V Úsilném jsme navštívili Eliášovu štolu, kde jsme se dozvěděli spousty zajímavých informací. Každý den jsme si užívali dobrodružné hry a soutěže se svými kamarády, jízda na koloběžkách nesměla chybět.

Konec tábora jsme oslavili rozdáním diplomů a odměn, dobrým jídlem a tancem.

Doufáme, že se dětem líbilo a budeme se těšit zase příští rok nashledanou! :)

MARKET A SIMONA

• Sportíci a malé akvabely

• V červenci se uskutečnil příměstský tábor pro děti naší školy. Tábor byl zaměřený na malé sportíky a akvabelky. Jak se povedl, podívejte se s námi.

Tento rok jsme se věnovali sportu, jak na souši, tak i ve vodě. Navštívili jsme 2x týdně bazén v Českém Krumlově, vyzkoušeli jsme i plavbu na Dračích lodích pod vedením instruktora. Po zbytek týdne jsme soutěžili v různých disciplínách se sportovními pomůckami. Naučili jsme se i nové hry v přírodě. Závodili jsme v jízdě na koloběžkách a objížděli jsme dětská hřiště v okolí. Na závěr tábora jsme si společně s rodiči opekli buřty, rozdali diplomy, odměny a rozloučili se tancem a zpěvem.