• Mgr. Vratislav ULRICH

zástupce ředitele pro věci technické a pedagogické

Zástupce ředitele pro věci technické a pedagogické je klíčovou postavou na každé škole. Následující seznam představuje základní náhled pracovní náplně:

1. Zajištění technického vybavení: Zástupce ředitele pro věci technické a pedagogické zajišťuje, aby škola měla dostatečné množství počítačů, projektových zařízení, tiskáren a dalšího technického vybavení. A také zajistit, aby všechno vybavení bylo v dobrém stavu a bylo pravidelně aktualizováno.

2. Podpora výuky: Zástupce ředitele pro věci technické a pedagogické pomáhá učitelům s výukou a vytvářet nové vzdělávací programy. Pomáhá s organizací školních akcí a vytváří plány pro zlepšení vzdělávacího procesu.

3. Zajištění bezpečnosti: Zástupce ředitele pro věci technické a pedagogické zajišťujet, aby škola byla bezpečná pro studenty i zaměstnance. Také zajišťuje, aby škola měla plán na případ krizové situace.

4. Administrativní práce: Zástupce ředitele pro věci technické a pedagogické pomáhá s administrativní prací, jako je například vedení záznamů o studentech a zaměstnancích, plánování rozpočtu a podobně.

5. Komunikace s rodiči: Zástupce ředitele pro věci technické a pedagogické komunikuje s rodiči a odpovídá na jejich dotazy a obavy. Má také pomáhat s organizací rodičovských schůzek a dalších školních akcí.

6. Vedení týmu: Zástupce ředitele pro věci technické a pedagogické vede tým učitelů a zaměstnanců školy. Měl by také pomáhat s jejich profesním rozvojem a hodnocením.

Toto jsou pouze některé z úkolů, které jsou součástí mé pracovní náplně zástupce ředitele pro věci technické a pedagogické.

Nápní ICT koordinátora je:

• metodicky pomáhat kolegům v integraci ICT do výuky většiny předmětů
        • doporučovat a koordinovat další ICT vzdělávání pedagogických pracovníků
        • koordinovat užití ICT ve vzdělávání
        • koordinovat nákupy a aktualizace software
        • zpracovávat a realizovat v souladu se školním vzdělávacím programem ICT plán školy
        • koordinovat provoz informačního systému školy

Kontakt:

ulrich@zspohurecka.cz