• Testování žáků 1. a 8. listopadu 2021

• 29. 10. 2021
        • Dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví dojde ke screeningovému testování ve vybraných okresech, včetně okresu České Budějovice.

Kdo se bude testovat

• všichni žáci prezenční výuky se budou muset testovat na přítomnost COVID – 19
          • testování se neprovádí u žáků, kteří mají 14 dní po plně dokončeném očkování, kopii o plném očkování předají žáci při nástupu do školy třídním učitelům
          • testování se neprovádí u žáků, kteří doloží negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo negativní výsledek POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 provedený na odběrovém místě, která nejsou starší 24 hod. u Ag testu a 3 dny u PCR testu
          • absolvovali z důvodu onemocnění COVID19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 180 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí žák (zákonný zástupce) prokazatelně doložit. Pokud ji škole nedoloží, tak se účastní testování dle harmonogramu školy.

Žák, který se nebude testovat:

• má povinnost nosit ochranu dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole, včetně výuky
          • nesmí cvičit ve vnitřních prostorech
          • nesmí zpívat (pouze při odstupu 2m)
          • při konzumaci potravin a pokrmů musí sedět v lavici, popřípadě dodržovat rozestup od ostatních osob 1,5 metru, včetně jídelny.

Kdy bude testování probíhat

• testování všech žáků bude probíhat 1. vyučovací hodinu ve třídách 1.11. a 8.11. 2021, popřípadě při prvním příchodu do školy

Jak bude testování probíhat

• testování bude probíhat v kmenových třídách

• k samotestování se použijí antigenní testy s výtěrem z přední části nosu
          • žáci 1. – 2. tříd mohou k testování využít asistence zákonného zástupce nebo jiné pověřené osoby, testování probíhá v "testovací místnosti" v sektoru družiny, při příchodu budete instruováni nebo sledujte informační cedule

Co následuje při zjištění pozitivního žáka

• pozitivně testovaný žák je odveden do izolační místnosti, rodiče jsou vyzváni k vyzvednutí žáka a zajištění PCR testu, o výsledku testu informuje okamžitě zákonný zástupce školu

• zbytek třídy zůstává ve škole, další kroky řídí KHS

Za ředitelství školy
          Mgr. Vratislav ULRICH

Podrobnější informace viz opatření MZ:

MO_screeningove_testovani_ve_skolach_od_1._11._2021.pdf​​​​​​​

• Obrázek návrhu horolezeckého centra
        • DNES KONČÍ HLASOVÁNÍ

• 12. 10. 2021
        • Vážení žáci, rodiče a přátelé školy,

rádi bychom vás informovali o možnosti podílet se na rozhodnutí, jak bude možné v okolí školy trávit volný čas.

Jedná se o výběr navrhovaných projektů v rámci participativního rozpočtu města České Budějovice.

V nabídce jsou workoutové hřiště, skatepark nebo venkovní horolezecká stěna – boulder.

Informace o těchto projektech a jejich vizualizace najdete na těchto odkazech:

Věříme, že takto pro začátek vzniknou první veřejná místa pro naše žáky, kde by si mohli odpoledne hrát a sportovat.

Rozhodne hlasování občanů starších 18-ti let s bydlištěm v Českých Budějovicích.

Hlasování probíhá od 1.- 31. 10. 2021 na adrese https://probudejce.cz/hlasovani/

Budeme rádi, pokud některý z projektů podpoříte, protože takováto ‘odpočinková‘ místa v Suchém Vrbném se nenalézají. Dětem nezbývá jiná varianta, než si hrát přímo na ulici či chodníku.

Mgr. Vratislav ULRICH
              zástupce ředitele

• Vyhlášení ředitelského volna

• 15. 10. 2021
        • Vážení rodiče, žáci,

oznamujeme Vám, že z důvodu velkého výskytu onemocnění Covid-19 na naší škole, bude vyhlášeno  ředitelské volno na dny 25. a 26. 10., na které navážou podzimní prázdniny.

Doufáme, že tímto pomůžeme ke zklidnění situace a k návratu všech žáků z karantény.

Třídní schůzky v podobě konzultací, naplánované na pondělí 25.10.2021 od 16.00hod. zůstávají v platnosti.

Sledujte, prosím, webové stránky školy a současně informace od třídních učitelů k tomuto konzultačnímu odpoledni.

Ing. Dana Walterová