• STARNET

   • STARNET pomáhá, daruje internet dětem v nouzi 

    Jako jeden z největších regionálních poskytovatelů internetového připojení jsme se rozhodli pomoci žákům základních a středních škol z rodin, které se dostaly vinou koronavirové pandemie do tíživé životní situace. Těmto rodinám dodáme kvalitní internetové připojení, díky kterému se budou moci vzdělávat online.

    “Rodinám, které by si nemohly dovolit kvalitní internet, nainstalujeme připojení zcela zdarma, dodáme vysokorychlostní Wi-Fi router a po dobu šesti měsíců nebudeme požadovat žádný měsíční poplatek,” řekl majitel a ředitel společnosti STARNET Martin Ambrož.

    Zájemci o tuto podporu ze strany společnosti STARNET si o ni mohou zažádat prostřednictvím stránky www.starnet.cz/dostupnost/zjistit/, kam napíší svoji adresu a telefonní číslo a do poznámky “Podpora v nouzi”. Naši operátoři poté ověří, zda je na dané adrese internet od naší společnosti dostupný a telefonicky žadatele kontaktují. Je rovněž možné volat na bezplatnou linku 800 555 025 či napsat na e-mailovou adresu internet@starnet.cz

    Jediná podmínka je potvrzení ze strany školy, že je konkrétní osoba skutečně studentem, byť v neformální podobě.

    “Žadatele pochopitelně prověříme, ale pevně doufáme, že v současné době budou lidé stát při sobě a žádat o naši podporu budou skutečně jenom rodiny v nouzi. Přes tuto pandemii se musíme dostat společně a je potřeba si nyní pomáhat,” dodává Martin Ambrož.

    Společnost zároveň vyzývá ředitele škol či třídní učitele, aby tuto nabídku sdělili žákům, u kterých se domnívají, že by ji mohli využít. Víme, že je nikdo nezná lépe a věříme, že i touto cestou se naše pomoc dostane k těm, kteří ji potřebují nejvíce.

     

     

   • T-Mobile - pomáhá s internetem

    • Společnost T-Mobile reaguje na zhoršující se situaci kolem pandemie COVID-19 a prodloužení uzavření českých škol
    • Ve spolupráci s Asociací ředitelů základních škol rozdává 10.000 SIM karet s rychlými daty (20 GB v plné rychlosti, po vyčerpání v rychlosti 3 Mb/s)

     

    Společnost T-Mobile se rozhodla reagovat na prohlubující se pandemii COVID-19 a chystané prodloužení uzavření českých škol dalším krokem. Pro distanční výuku zejména žáků základních škol v ČR nabídne 10.000 SIM karet s rychlým připojením zdarma na 3 měsíce.

     

    V případě potřeby se obraťte na pana Vratislava Ulricha pomocí emailu.

    • každá škola může dostat jen určitý omezený počet licencí